Magicsport.pl


FitnessKulturystykaGastronomiaSuplementacjaZdrowie
Under Armour – odzież dla wymagających sportowców
13:32 - 02.12.2009 | czytany 6346 razyOd niedawna w Polsce dostępna odzież marki Under Armour- odpowiedź na coraz większe wymagania jakie stawiamy strojom sportowym.

Czy jako osoba aktywna, uprawiająca jakąkolwiek dyscyplinę sportową miałeś uczucie dyskomfortu związane z odzieżą sportową, wykonaną z materiału, który nie odprowadza wilgoci? Jak bardzo Cię to rozpraszało i zmniejszało Twoją wydajność w trakcie treningu? Przypomnij sobie ile razy będąc na zajęciach fitness lub na siłowni nie czułeś się pewnie z powodu nieprzyjemnego zapachu i mokrego materiału, który oblepiał Twoje Ciało. Wyobraź sobie, że te wszystkie problemy znikają a Ty możesz się spokojnie skupić na ćwiczeniach i nic nie rozprasza Twojej uwagi. Nie jest to wcale niemożliwe.

Z takimi samymi problemami borykał się zawodowy gracz futbolu amerykańskiego Kevin Plank. Wpadł na pomysł stworzenia T-shirta, który będzie pochłaniał wilgoć, przy tym pozostawał lekki, a ciało suche z utrzymaną odpowiednią temperaturą. Wszystkie te elementy miały służyć podniesieniu wydajności odzieży. W taki właśnie sposób powstały pierwsze modele odzieży Under Armour, które pojawiły się na rynku amerykańskim już w 1996 roku i bezkonkurencyjnie go opanowały. Obecnie marka funkcjonuje na wszystkich kontynentach, od niedawna można ją nabyć również w Polsce.


Dlaczego UnderArmour ?

Ponieważ na pewno zastanawiasz się teraz, co wyróżnia odzież Under Armour od innej, stosującej technologię termoaktywną, rzuć okiem na kilka podstawowych kwestii:


  • Tkanina bez bawełny
  • Lekkość i elastyczność odzieży - usprawnia mobilność mięśni
  • Nadzwyczajna wentylację, która zwiększa chłodzenie ciała
  • Redukcja nieprzyjemnego zapachu
  • Odprowadzanie wilgoci - skóra pozostaje sucha nawet przy dużym wysiłku
  • Ochrona przed szkodliwym promieniowanie ultrafioletowym
  • Kompletne wyeliminowanie rozpraszającego uwagę szelestu

Under Armour proponuje dwa systemy transportu wilgoci:

Heatgear kiedy jest gorąco

Idealny w wysokich temperaturach, chłodzi i osusza ciało. Stworzony z tkaniny na bazie mikrofibry tak, aby idealnie dopasowywał się do ciała. Hitami dotychczasowych kolekcji według Piotra Żubrowskiego z FA-POL American Sports - autoryzowanego partnera Under Armour w Polsce są: Heatgear Full Tee i Heatgear Longsleeve Tee.

Coldgear kiedy jest zimno

Idealny dla osób, które preferują sporty zimowe. Żadna odzież do tej pory nie była w stanie sprostać temu, co udaje się technologii Under Armour Coldgear. Utrzymuje ona ciepłotę ciała pochłaniając jednocześnie wilgoć redukując wagę materiału do minimum. Jest idealna zarówno na narty, snowboard jak i do wspinaczki, wszędzie tam gdzie temperatura spada poniżej 13 stopni. Z tej linii największą popularnością cieszą się Coldgear Longsleeve Crew dla panów i Coldgear Subzero Mock dla pań.

Alternatywą dla obu serii jest seria Pomiędzy ekstremami – Allseasongear – która sprawdza się w zmieniających się temperaturach przez cały sezon.
Under Armour wybiega naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując im trzy możliwości dopasowania kroju. Tabela rozmiarów i kolorów dostępna tutaj:: http://www.fa-pol.pl/historia-technologia-rozmiary-kolory-i-12.html

Co nowego?

Nowości wchodzą do oferty bardzo często. Ostatnio na rynku pojawiły się specjalne modele do sportów kontaktowych, wyposażone w System Modular Protections Zones – specjalne usztywnienia, które pomagają chronić części ciała narażone na urazy i kontuzje. Dzieci, również mogą ubierać się w UA. Kolekcja dla młodych sportowców wprowadzono do oferty UA.
www.fa-pol.pl
www.underarmour.com

Oceń artykuł
nie głosowano


Komentarze


Autor
Komentarz
Przepisz kod (uwzględnij wielkość liter)
Galeria zdjęć

1 2 3 4

Under Armour - logo

Zobacz równieżSuper dunks IIIKontakt
Strony Internetowe
© 2009 magicsport.pl | kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarządu magicsport.pl - prawa autosrskie