#2016-05-06 02:56:37 

Anka_DD

Użytkownik

Posty: 31

Skąd:

Wiek:

Sesja za sesją. Egzamin za egzaminem. Nie ogarniam wszystkiego. Czasu jak zwykle za mało. Jak wy sobie radzicie na studiach i może ktoś odpowie na tytułowe pytanie czyli jak przygotowywać się do egzaminów... Czy macie jakieś porady i sprawdzone sposoby by nauka była efektywna i komfortowa.
#2016-05-06 04:02:53 

Dominika Franczyk

Użytkownik

Posty: 40

Skąd:

Wiek:

Cześć. Przede wszystkim nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Podczas gdy niektórzy uczniowie przygotowują się w ostatniej chwili, czyli po prostu tuż przed egzaminem "wkuwają", to powszechnie przyjmuje się, że dla większości z nas, to nie jest najlepszy sposób podejścia do egzaminu. Przygotuj harmonogram egzaminów. Zanotuj, ile masz egzaminów i w jakie dni. Następnie zorganizuj odpowiednio czas na naukę. Możesz dać trochę więcej czasu na naukę do egzaminów, z których czujesz się słabiej, tak, by znaleźć równowagę, poczucie komfortu.
#2016-05-06 06:52:09 

maximus

Użytkownik

Posty: 74

Skąd:

Wiek:

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do rozłożenia swoich podręczników i notatek. Czy masz wystarczająco dużo światła? Czy twoje krzesło jest wygodne? Usuń wszystkie rozpraszacze z zasięgu Twojego wzroku. Generalnie chodzi o to byś przygotowała sobie miejsce pracy? Swego czasu gdy starałem się o certyfikat Cambridge English przygotowując się do egzaminów, to organizacja miejsca pracy była pierwszą i podstawową czynnością jaką robiłem. Spróbuj pozbyć się wszystkich rzeczy zakłócających Twoją uwagę jak telefon czy telewizor i upewnij się, że czujesz się komfortowo i możesz skupić się maksymalnie jak to tylko możliwe. Dla niektórych osób, może to oznaczać niemal całkowitą ciszę; dla innych, muzyka w tle pomaga. Niektórzy z nas muszą mieć wszystko całkowicie uporządkowane i zorganizowane w celu koncentracji, podczas gdy inni uczą się w bardziej, rzekł bym, nieuporządkowanym otoczeniu. Pomyśl o tym, co jest najbardziej korzystne dla Ciebie i poświeć temu trochę czasu, aby zrobić to dobrze.

#2016-05-06 07:22:38 

zmora

Użytkownik

Posty: 26

Skąd:

Wiek:

Pomoce wizualne mogą być bardzo pomocne podczas przygotowań. Na początku spisz wszystko, co już wiesz na dany temat - to jedna z metod nauczania i przyswajania wiedzy na długo. Twórz diagramy, rozpiski, wykresy - to naprawdę ułatwia sprawę. Co do wspomnianych przez kolegę wyżej egzaminów to przypomniała mi się pewna sytuacja gdy zdawałam egzaminy w autoryzowanych centra egzaminacyjne Cambridge English gdzie osoba z którą zdawałam kompletnie się pogubiła i zestresowała co i mi się udzieliło. To był większy stres niż przed sesjami na studiach. Wracając do tematu, jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby przygotować się do egzaminów jest nauka z poprzednich egzaminów, tzn. jeśli masz dostęp lub wiesz jak wyglądają takie egzaminy w praktyce. To pomaga przyzwyczaić do formatu pytań.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015