#2016-08-31 00:20:23 

strzygonia

Użytkownik

Posty: 41

Skąd:

Wiek:

Chciałabym zarazić mojego synka pasą do puzzli. Czytałam kiedyś, ze dzieci, które układają puzzle mają lepszą koncentrację, szybciej rozwiązuja różne problemy i zagwozdki oraz są bardziej spostrzegawcze. Polecicie mi jakieś układanki dla dziecka w wieku siedmiu lat?
#2016-08-31 01:39:47 

Dominika Franczyk

Użytkownik

Posty: 40

Skąd:

Wiek:

o tak, puzzle są świetne dla dzieci! Duzo jest prawdy w tym co napisałaś, poza tym to świetna zabawa dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci ;)
#2016-08-31 04:39:34 

giant

Użytkownik

Posty: 64

Skąd:

Wiek:

Puzzle są świetne w każdym wieku :) A w odniesieniu do tego co napisałaś, to pozytywny wpływ puzzli na rozwój dziecka został potwierdzony naukowo. Najlepiej kiedy dziecko zaczyna układac w wieku dwóch czterech lat, wówczas mózg rozwija się najszybciej, a dziecko uczy się logicznego myślenia. Ja swojej córeczce kupuję puzzle w slepie internetowym iPuzzle. Siadamy razem przed kompem i wspólnie wybieramy motywy, ilość elementów szukamy czegoś nowego. To nasz wspólna pasja :)
#2016-08-31 06:33:20 

strzygonia

Użytkownik

Posty: 41

Skąd:

Wiek:

Tylko mnie upewniliście w wyborze hobby dla mnie i syna. A podpowiedzcie mi jakie puzzle dla siedmiolatka na sam poczatek byłyby najlepsze. Nie pytam o motyw, tylko o ilość elementów, tak wiecie, zeby się nie zraził, ale też nie zanudził zbyt łatwym poziomem układanki.
#2016-08-31 08:30:20 

giant

Użytkownik

Posty: 64

Skąd:

Wiek:

No to jest zawsze zagwozdka. Stopień trudności nie zawsze jest decydującym czynnikiem, sam motyw też ma znaczenie.
#2016-08-31 08:55:49 

loteria

Użytkownik

Posty: 36

Skąd: Toruń

Wiek: 44

Na pewno weź jakiś obrazek który będzie odpowiadał zainteresowaniom twojego syna, może jakiś samochód, ilustracja z bajki ect. Jeśli chodzi o poziom trudności myśle że układanka z 500 elementów powinna zdać egzamin, zwłaszcza kiedy układalibyście je wspólnie. Puzzle to świetna zabawa i sposób na podtrzymanie kontaktu z dzieckiem.
#2016-08-31 11:46:15 

strzygonia

Użytkownik

Posty: 41

Skąd:

Wiek:

A nie będzie to za dużo jak na piewsze takie zderzenie dziecka z puzzlami?
#2016-08-31 13:13:09 

loteria

Użytkownik

Posty: 36

Skąd: Toruń

Wiek: 44

To akurat zależy od dziecka, ale myślę, że powinien sobie poradzić, zawsze to bardzo pozytywne wyzwanie, a chyba zależy ci na rozwoju dziecka. Im poziom puzzli trudniejszy tym satysfakcja z ich ułożenia będzie większa :)
#2016-08-31 15:23:37 

stara_panna

Użytkownik

Posty: 30

Skąd: Ryki

Wiek: 18

Zgadzam się z koleżanką. W końcu puzzle mają i bawić i uczyć. Pięćsetka będzie dla chłopaka idealnym rozwiązaniem, ani nie za łatwa ani nie za trudna. Poza tym możesz mu pomagać ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015