#2017-10-18 02:37:57 

strzygonia

Użytkownik

Posty: 41

Skąd:

Wiek:

Jakie macie doświadczenia, jesli chodzi o samodzielne składanie pozwów i uczestnictwo w sprawie rozwodowej? Czy warto zatrudniać adwokata, a jeśli tak, to może polecicie kogos z Warszawy?
#2017-10-18 02:48:32 

kastanieta

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Katowice

Wiek: 39

Rozwód można załatwić bez adwokata, aczkolwiek to zawsze jest obarczone pewnym ryzykiem. Ostatecznie nie wiesz, czy Twój mąż nagle nie zmieni zdania i zacznie gadać coś innego niż było ustalone, a dotego podeprze się adwokatem. Ja radziłabym ci jednak kogoś sobie znaleźć.
#2017-10-18 04:16:26 

uduchowiona

Użytkownik

Posty: 47

Skąd: Kluczbork

Wiek: 21

pomijając sprawę kosztów, to zawsze do sądu lepiej iść z adwokatem niż bez niego, takie są moje doświadczenia i tak radziła bym ci postąpić
#2017-10-18 06:14:51 

strzygonia

Użytkownik

Posty: 41

Skąd:

Wiek:

nie sądze, żeby mój za chwile już były maż był az taka meda, ale może rzeczywiście macie racje. A ile taki adwokat kosztuje?
#2017-10-18 06:23:33 

drewniana_deska

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Kraków

Wiek: 44

Nie znam aktualnych cen, ale to nie jest jakoś strasznie dużo pieniędzy. Na pewno nie zbankrutujesz. Jak chcesz się dopytać to możesz sprawdzić ten kontakt – Adwokat Jarosław Błasiński Kancelaria Adwokacka. Tam dowiesz się wszystkich szczegółów. W razie czego możesz poprosić tylko o pomoc przy napisaniu pozwu, ale jak chcesz żeby wina za rozwód spadła na męża to lepiej jednak dogadać się z jakimś adwokatem.
#2017-10-18 07:17:47 

giant

Użytkownik

Posty: 64

Skąd:

Wiek:

Koszty sądowe w sprawach rozwodowych to coś około 600zł. Za adwokata to płaci się różnie, w zalezności od miasta i stopnia złożoności sprawy.
#2017-10-18 09:50:08 

uduchowiona

Użytkownik

Posty: 47

Skąd: Kluczbork

Wiek: 21

Mój były mąż też niby winę brał na siebie, jak składałam pozew rozwodowy, a później na rozprawie zaczął opowiadać jakieś kłamstwa, żeby tylko wyrok był że rozpad małżeństwa nastąpił z winy obu małżonków. Dlatego pisałam, że moim zdaniem lepiej brac adwokata, bo co innego gadanie w czery oczy, a co innego jak przychodzi do sprawy w sądzie.
#2017-10-18 10:46:57 

strzygonia

Użytkownik

Posty: 41

Skąd:

Wiek:

Może faktycznie masz racje. Spróbuje skontaktować się z adwokatem. Przynajmniej zorientuje się, ile kosztuje taka usługa. Jak będzie za drogo, to tak jak pisałyście wcześniej, po prostu poproszą tylko o pomoc przy napisaniu pozwu, a w sądzie będę mówiła sama.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015